Loading...
dk

Rengøring af læder | Tesla Forum

Kristian70k
Kristian70k Aug 22 '14

Hvordan passer i kabinen? rent vand læderfedt? 

jeg får mere eller mindre komplet læderstue, og vil gerne have den så flot som mulig i så lang tid som mulig! 

hvad skal jeg passe og pleje den med? 

Har i en lille elektrisk støvsuger med i bilen til når i oplader? hvis i har hvilken en kan i anbefale?

KS
KS Aug 22 '14

@kristian70k:

Vasker med hvide sæbespåner - rengør og efterlader lidt fedt til at beskytte sæder m.v. Støvsuger - nej, men har foreslået Comwell at stille vand og støvsuger til rådighed ved SC'er.

Forummets indlæg er redigeret af KS Aug 22 '14
Kristian70k
Kristian70k Aug 22 '14

lyder som en perfekt løsning Matthias. hvor køber du det henne?

DetailingBilpleje
DetailingBilpleje Aug 23 '14

Den vil jeg gerne stå inde for. Fantastisk produkt

Kristian70k
Kristian70k Aug 23 '14

noget du kan skaffe Detailing?

Klaus_
Klaus_ May 24 '15

Det ser ikke ud til "Cquartz Fabric & Leather Coat." kan købes hos cleanyourcar.co.uk mere, jeg kan ikke finde det derinde.

Er der andre læderpleje produkter der er velegnede til Tesla'ens lædersæder?

Er det i øvrigt rigtige lædersæder? Det virker en smule syntetisk synes jeg.

DetailingBilpleje
DetailingBilpleje May 25 '15

Det er rigtigt læder, men farven og fabriks coatingen er meget tynd! Cquartz leather coating køber jeg hos elitecarcare.co.uk men ellers kan jeg anbefale optimums linie af pleje, ekstremt gennemtænkt på nær deres rudecoating som de kæmper med

Forummets indlæg er redigeret af DetailingBilpleje May 25 '15
Klaus_
Klaus_ May 25 '15
Sælger du nogle af de produkter hos dig? For så kan jeg evt købe en flaske, her om et par uger ifm opticoat.
DetailingBilpleje
DetailingBilpleje May 25 '15

Ingen problem Klaus. Jeg har det hele på lager