støjer den så meget at du direkte er træt af det? ved de nye er forbedret, men ikke hvor meget.... håber da ikke det bliver for voldsomt..
@JF: Og du har endnu ikke stoppet noget i Frunk/Trunk? Giver også en del, ligesom også det at placere lidt måtter i skærmkasserne fjerner en hel del dækstøj. - Homer, du skal være velkommen til at kigge forbi og låne min en tur og sammenligne. Jeg kører dog på 21" vinter, så har du 19" på så er lyden en del reduceret med dette. Men er HELT tilfreds med lydniveauet nu efter min dæmpning, og gør det helt klart også igen til marts når MyLittleD ankommer.
tog lige sådan en Iphone DB test, min bil ved 90 km/t på våde veje målte til 59 db.. så tror den lyd forbedring har været ret omfattende.. det er standart fra tesla nu.. synes virkelig det er en rolig kabine der er.. glæder mig til at måle den på tørre veje.. (det er 19" hjul jeg har på min)
Kristian, vi kommer lige og banker på din bildør udefra, så skal vi nok finde ud af hvor godt det er lavet...;-)